Bursa İnegöl MOBİLİMO’da 365 gün mobilya fuarı...

 / TÜM HABERLER

Bursa İnegöl MOBİLİMO’da 365 gün mobilya fuarı...

İnegöl’ü mobilyanın başkentinden bir mobilya metropolüne çevirecek olan Mobilimo AVM’yi hayata geçiren iki firmadan biri olan Nettel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Refik Selik, projenin Bursa’ya büyük katma değer kazandıracağını söyledi. 

Mobilimo AVM’yi İnegöl’e kazandıran Artı Fayda’nın Çelebiler İnşaat ile birlikte ortaklığını yürüten Nettel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Refik Selik, Bursa ve İnegöl’ün yanı sıra projeye yatırım yapan firmaların sağlayacağı faydaları anlattı. Selik, "1900’lü yılların başından itibaren Türkiye’nin mobilya üretiminde en büyük sözün sahibi İnegöl. Öyle ki mobilya ihracatının yüzde 50’si tek başına İnegöl’den yapılıyor. İnegöl yaklaşık 5 milyar dolarlık bir pazara hitap ediyor ve 160 ülkeye mobilya satıyor. Dolayısıyla İnegöl, mobilyanın kalbidir ve hızla bir mobilya havzası olmaya doğru ilerlemektedir. Nettel Grup ve Çelebiler İnşaat, her zaman kaliteyi esas alarak doğru ve kazançlı yatırımlar yaptı. Bu iki büyük güç, mobilya havzasının tam kalbinde bulunan ve Mobilimo AVM’nin üzerine inşa edileceği alanda, dev bir proje ortaklığına girerek yatırım kararı aldı" diye konuştu.

1997 yılında Nettel Group şirketler topluluğu olarak inşaat, telekomünikasyon, teknoloji ürünleri imalatı ve toptan perakende satışları alanlarında faaliyete başladıklarını ifade eden Mehmet Refik Selik, Türkiye genelinde yaklaşık 1200 satış noktası ile doğrudan çalışan, mobil ürün alanının lider firması olduklarını dile getirdi. Selik, "En ileri teknolojiye sahip teknolojik alt yapımız ile satış, satış sonrası destek, pazarlama ve katma değerli lojistik alanlarında hizmet veriyoruz" dedi.

365 GÜN MOBİLYA FUARI
Mobilimo AVM’nin genel özellikleriden bahseden Nettel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Selik, şu şekilde konuştu:

"Özellikle İnegöllü üreticiler ve hem Türkiye’nin hem de dünyanın mobilya devi firmalara 78 farklı mobilya mağazası, yiyecek içecek sektöründen 8 şirket ile vatandaşların mobilya alışverişinde konforu düşünüldü. 365 gün mobilya fuarı mantığıyla, farklı tasarımlarla, binlerce ürünle, mobilya hakkında her türlü ihtiyacın keyifle çözülebileceği bir merkez oluşturuldu. 78 adet bağımsız mağaza bölümünden oluşan, 550 metrekare ile 1550 metrekare arası geniş ve ergonomik yapıya sahip mağazalar, yiyecek içecek sektöründen 8 şirkete hitap edebilecek food court alanlarıyla geniş sosyal tesisler bu mağazanın bünyesinde yer alıyor".

CAZİP YATIRIM, 2017’DE TESLİM
Projede yer alacak firmaların çok önemli avantajlara sahip olacağını kaydeden Selik - Bursa Eskişehir yolunun 5. kilometresi üzerindeki konumuyla Mobilimo’nun merkezde olmanın verdiği ticari ulaşılabilirlik ile var olduğunu söyledi. Bursa merkeze 45 dakika, Bursa Yenişehir Havalimanı’na 30 dakika, Güzelyalı - İstanbul Feribot İskelesi’ne 55 dakika, Ankara’ya 3 saat 40 dakika mesafede bulunan AVM’nin tüm ayrıntılarının hassasiyetle planlanarak sürdürüldüğünü belirten Selik, "Bu projede çok özel bir mimari ve tasarım çalışması yürütülüyor. Değerli bir yatırım adresi olarak Mobilimo, farklı boyutlardaki mağazaları, sosyal eğlence merkezleri, lokasyon avantajı, ödeme kolaylıkları, makul aidatı ile ticari hayata her açıdan konfor getiriyor. Lansman sürecinde metrekare birim fiyatlarının son derece makul tutuyoruz. Yüzde 40 peşinat ve 36 ay vade gibi ödeme seçenekleri bulunuyor. Bu açılardan baktığımızda günümüz şartlarına göre firmalar için oldukça avantajlı bir yatırım. İnşaatın yaklaşık olarak 3’te biri tamamlanmış durumda ve mağazalar 2017 yılının Haziran ayında teslim edilecek" diye konuştu.

MOBİLYA HAVZASININ KALBİ
Hâlihazırda proje inşaatının karşı tarafında başka bir mobilya AVM’nin bulunması konusunda da değerlendirmelerde bulunan Refik Selik, "Nasıl ki İnegöl mobilyanın kalbiyse, Mobilimo AVM’nin bulunduğu alan da İnegöl’ün kalbi konumunda. Bu alan, hızla bir mobilya havzasına dönüşüyor. Bu bağlamda Mobilimo AVM de mobilyanın üretildiği yerin tam kalbindeki yerini aldı. Birden fazla mobilya AVM’nin aynı noktada buluşması, bu mobilya havzasının merkeziliğini sağlamlaştıracak ve gücüne güç katacaktır. Mobilya için her gün yüz binlerce insan aynı noktada buluşacak ve adeta bir mobilya şehri ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla bu durum özellikle firmaların hedef kitleye kolayca ulaşabilmesi açısından kesinlikle büyük bir avantaj sağlamaktadır" ifadelerine yer verdi.

  22 Mart 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 383840

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.