MODEKO FUAR İZMİR’DE BAŞLIYOR...

 / TÜM HABERLER

MODEKO FUAR İZMİR’DE BAŞLIYOR...

Türkiye’nin en kapsamlı mobilya ihtisas organizasyonu MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı, Fuar İzmir’de başlıyor. 24 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan fuar, sektör paydaşlarına fırsatlarla dolu 5 önemli iş günü sunacak. Kabına sığmayan fuarı büyüterek Fuar İzmir’e taşımanın onurunu yaşadıklarını vurgulayan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, büyük ilgi görecek fuarın büyük iş bağlantılarına zemin oluşturacağını söyledi.

Türk Mobilya sektörünün Ege Zirvesi olarak nitelendirilen MODEKO 2016 için hazırlıklar tamamlandı. 27. kez açılacak İzmir Mobilya Fuarı için gün sayılmaya başlandı. Sektörü heyecanlandıran organizasyon öncesinde Swissotel’de bir basın toplantısı düzenleyen Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Tevfik Özdemir, Ege Bölgesi Sanayi Odası Mobilya Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Selim Dalgaç ile birlikte organizasyon hakkında geniş bilgi verdi.

Gerek kamu gerekse özel sektörde edindiği fuarcılık tecrübesi ışığında, MODEKO’yu sanki bu yıl ilk kez düzenliyor heyecanıyla organizasyona hazırlandıklarına dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, İzmir Mobilya Fuarı’nı Türkiye’nin en büyük kompleksi Fuar İzmir’de düzenlemenin tarifi imkansız onurunu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. İşleyen, “Yıllar önce kaliteli üretim yapan mobilya üreticilerimizin imalatlarının katma değer yaratması, üretim ve pazarlama gücünü ortaya koyması için yola çıkmıştık.  Mobilyacılarımızın hak ettiği yere ulaşması için üreticilerimiz kendi bilgi birikimini biz fuarcılık tecrübemizi ortaya koyarak bir enerji yarattık. Her geçen gün yükselen başarısıyla dünya çapında tanınan ve dikkate alınan fuarımıza, son dönemde birçok üreticimizi alamıyorduk. Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise ikinci büyük fuar kompleksi Fuar İzmir ilimizde inşa edildi. Biz sektör temsilcilerimize, sektör temsilcilerimiz de bize olan güvenlerini bir kez daha tazeledi. Yeni alan yeni heyecan diyerek çıktığımız MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarımız hedeflerini katladı. Sektörün nabzı 5 gün süre ile Fuar İzmir’de atacak. Son trendler görenleri büyüleyecek. Kazanan katılımcılarımız, ziyaretçilerimiz, kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz olacak”dedi.

Mobilya üreticisinin kabına sığmadığını vurgulayan İzmir Mobilyacılar Odası Yönetimi Kurulu Başkanı Tevfik Özdemir ülkenin önemli mobilya fuarı MODEKO’da meslektaşlarının yeni ürünleri ve hizmetleriyle vizyona çıkacağını söyledi. Mobilya üretiminin bir sanat olduğunu belirten Ege Bölgesi Sanayi Odası Mobilya Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Selim Dalgaç fuardaki mobilya sunumlarının değişmesi için önemli bir projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.  Dalgaç “Smyrna Sokak’ta” adını taşıyacak özel bölümün mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Mobilya sektörünün önde gelen seçkin yaklaşık 300 firması bu yılki fuara katılacak. Fuar İzmir Alanı’nda bir birinden özel stantlar kuracak katılımcılar, Klasik ve modern mobilyalar, Eskitme ve modüler mobilyalar, Masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, Bebek ve genç odaları, Yatak ve yatak setleri, Ofis mobilyaları, Mutfak mobilyası, Bahçe mobilyaları, Ev dekorasyonu ve aksesuarları, Aydınlatma ekipmanları guruplarındaki ürün ve hizmetlerini sergileyecekler. Hedef Pazar olarak belirlenen 50 ülkenin yoğunlukta olduğu sektör temsilcileri fuar kapsamında İzmir’de ağırlanacak. Ülkenin birçok ilinden düzenlenecek  otobüs seferleriyle iç piyasadaki alım heyetleri fuarı ziyaret edecek. Kent içinden fuar alanına kolay ve konforlu bir ulaşım için servislerle ulaşım hizmeti sunulacak. Basmane Meydanı ve İzban ESBAŞ durağından Fuar İzmir’e gidiş ve dönüş yönünde otobüs seferleri gerçekleştirilecek.

MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı kapsamında çok özel bir konsept ortaya konulacak.  “Smyrna Sokak’ta” adını taşıyacak özel bölüm ziyaretçilerin büyük ilgisini çekecek. Karabağlar  Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun katılımı ile Fuar etkinlikleri kapsamında “Mobilyanın Kalbi Karabağlar” paneli düzenlenecek.  Efor Fuarcılık’ın düzenlediği fuarda geleneksel hale gelen “En İyi Stand Tasarım” yarışması tatlı bir rekabetin yaşanmasına neden olacak. Sektörün itibar ettiği jüri üyeleri yine bir birinden güzel stantların arasından seçim yaparken hayli zorlanacaklar.

MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleşecek. Fuar  ilk dört gün 11.00-20.00 saatleri arasında son gün ise 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek. 

  19 Şubat 2016

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 648196

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.