Emel BENLİ

bilgi@mobilyasaticilari.com
  Özgeçmişi
  Tüm Yazıları

AVANGARD MOBİLYA'NIN KİMLİĞİ

Avangarde (Avangart) ; Fransızca bir kelime olup, standart kabul görmüş normları dağıtıp bunların dışında farklı ve standartları değiştimeyi amaç edinmiştir.

Evinize bir mobilya alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken ilk şey kendiniz ve evde yaşayacak olan diğer bireylerin tarzını belirlemek olacaktır. Çünkü mobilyalar öyle her sene değiştirebileceğiniz şeyler değildir bu neden ile hem konforu hem de şıklığı bir arada güzel bir şekilde harmanlamalısınız. Aile geneli olarak şıklıktansa konforu isteyebilir ve böylece daha spor tarz mobilyalar seçebilirisiniz. Belki de şıklık sizin için her şeydir ve ona göre bir çizgi yakalamak isteyebilirisiniz veya tabi ki de bazıları için olmazsa olmaz olan klasik mobilyalar.

 

Klasik mobilyanın günümüze uyarlanan modellerine Avangarde mobilya denir. Avangarde mobilya nedir soruna en iyi yanıt klasik mobilyanın günümüz trendlerini yansıtan yüzüdür olacaktır. Klasik mobilyadan birkaç farkı vardır. Onlardan ilki oymaların az olmasıdır. İkincisi kumaşlardaki değişkenliktir. Yani farklı desen kumaşları kullanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda bu oldukça büyük bir moda akımı haline gelmiştir. Klasik mobilyalara günümüz konu veya kişilerin olduğu desenlerdeki kumaşların kullanılması herkesin sevdiği ve benimsediği bir şeydir. Böylece iki ince çizgiyi bir araya katarak değişik bir görünüm elde edebiliyorsunuz.

Avangarde mobilya modelleri özellikle yakın zamanlarda daha da çeşitliliğini güçlendirmiştir. Bugün piyasada oldukça çeşitli ve güzel modellere ulaşmanız mümkündür. Arasından seçim yapmak ise tamamen size kalmış bir durumdur. Dilerseniz kendiniz bir model seçebilir dilerseniz de bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Bazı kişiler seçimleri usta ellere bırakmayı tercih ederler. Genel olarak da bundan memnun kalırlar. Çünkü profesyonel ekipler hep en iyi olanı yapmaya çalışırlar. Neyin nereye nasıl yakışacağını bilirler. Avangarde mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kesinlikle konfordur. Seçim yapacağınız veya başkasına yaptıracağınız durumlarda istediğiniz konfor anlayışını muhakkak en iyi şekilde anlatmalısınız. Çünkü Avangarde mobilya modellerinde yer yer şıklık yer yer konfor ön plandadır. Sizlerde modanın en son trendlerinden Avangarde mobilyalardan edinmek isterseniz bu seçenekleri muhakkak düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

Kaynak: Derleme 


 Okunma Sayısı : 1740

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 496970

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.