12. CNR iMOB Uluslararsı İstanbul Mobilya Fuarı Açıldı...

 / TÜM HABERLER

12. CNR iMOB Uluslararsı İstanbul Mobilya Fuarı Açıldı...

CNR iMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı bugün gerçekleşen açılış töreniyle kapılarını 12. kez ziyaretçilerine açtı. 524 firmanın katılımıyla 150 bin metrekare alanda gerçekleşecek olan "Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nın" açılışına, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Mobilya Dernekler Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, CNR Holding Genel Koordinatörü Barış Ener ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış sonrası Bakan Elitaş ve beraberindeki protokol üyeleri mobilya standlarını gezerek üretici firmalardan bilgi aldı.

"10 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT RAKAMINI YAKALAMAK HAYAL DEĞİL"
Açılışta konuşma yapan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Şunu gururla ifade etmek istiyorum ki, artık Türkiye mobilyada bir marka haline gelmiş, 2002 yılından bu tarafa 250-300 milyon dolarlık ihracat kalemiyle başlayan bu miktardan sürekli olarak artış ortaya çıkaran ve 2014 yılına geldiğinde 7 misli büyümeyi sağlayan bir sektörün içerisindeyiz.Öyle tahmin ediyorum ki, 10 milyar dolarlık bir ihracat rakamını yakalamak mobilya sektörü için hayal değil. Gerçekleşmesi mümkün bir rakam olduğunu ifade etmek istiyorum" diye konuştu. 

İlk defa biz "Mobilya Satıcıları Haber Portalı’na açıklamada bulunun (MOSFED) Mobilya Dernekler Federasyonu Başkanı Sayın Ahmet Güleç, "Tüm sektörün bir araya gelmesi gerekmektedir." diyerek birlik ve beraberliğin sektörümüze fayda sağlayacağını dile getirdi.

Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, Kosgeb ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenirken; ziyaretçileri farklı kültürlerden tasarımcı, üretici, yan sanayi ve son kullanıcı gibi çok yönlü gruplardan oluşmaktadır. Hızlı değişen günümüz dünyasında, en son trendleri yakalayan ve bunları inovatif ürünlere dönüştüren sektör, yüksek kaliteli, son kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen ancak; aynı zamanda seri üretim mobilyalardaki maliyet avantajını sunan yüzlerce mobilya tasarımını ziyaretçilerin beğenisine sunmuştur. 

Türkiye’nin en büyük Dünya’nın ise ikinci büyük mobilya fuarı olan CNR İMOB, 2023 vizyonu çerçevesinde mobilya endüstrisini ihracat hedeflerine ulaşmasında her geçen yıl katkısını artırmaya, katılımcıların yeni hedef pazarlara yönelik iş geliştirme olanakları sunmaya devam ediyor. Modern, klasik, modüler, ofis, bebek ve çocuk mobilyaları ile 175 ayrı ülkeye ihracat gerçekleştirecek olan fuar katılımcıları, bu vesile ile fikir ve deneyimlerinide tüm dünya ile paylaşacaktır. 31 Ocak 2016 tarihine kadar kapılarını açık tutacak olan fuar, siz değerli mobilya satıcılarını ziyaretine bekliyor. 

Haber: Emel BENLİ & İSTANBUL

CNR 2016 İMOB FUARI / MOSFED BAŞKANI- AHMET GÜLEÇ

CNR 2016 İMOB FUARI / BARIŞ ENER- MOSFED BAŞKANI / AHMET GÜLEÇ 

EKONOMİ BAKANI - MUSTAFA ELİTAŞ

  26 Ocak 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 513614

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.