Furniture İstanbul Mobilya Fuarı 6- 11 Kasım 2018 tarihleri arasında Cnr Yeşilköy'de.

 / TÜM HABERLER

Furniture  İstanbul Mobilya Fuarı 6- 11 Kasım 2018  tarihleri arasında Cnr Yeşilköy'de.


Türkiye’nin en önemli markalarının katıldığı Furniture İstanbul mobilya fuarı, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde 6-11 Kasım tarihlerinde, CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleşecek. 
Fuarda, mobilya sektörünün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin yanı sıra sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında bulunduğu 85 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetlerini ağırlanacak.   
 
Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75’ini temsil eden firmaları aynı çatı altında buluşturan İstanbul Mobilya Fuarı (Furniture İstanbul) CNR EXPO Yeşilköy'de kapılarını mobilya alıcılarına açmaya hazırlanıyor. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleştirilen fuarda Türk mobilya sektörünün en önemli markaları yer alacak. Furniture İstanbul’da mobilya sektörünün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin yanı sıra sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında bulunduğu 84 ülkeden ziyaretçi ve alım heyetleri ağırlanacak.
  
Fuarda, Bellona, Yataş, İstikbal, Enza Home, Fatih Kıral, İpek, Kilim, Teleset, İşbir, Mondi, İdaş, Loda, Rengarenk, Gala , Saloni, HKM Comfort, Armis Yatak, Öznil, Dizani Home, Arno Home, Cardin Concept ve Weltew Home ve Kupa Genç Odası’nın da aralarında bulunduğu 350 marka 2019-20 mobilya trendlerini sergileyecek. 
 
700 firma temsilcisi alım heyeti için gelecek.
 
Türk mobilya sanayinin dış ticaret gücünü artırmak için organize edilen iki ayrı alım heyeti organizasyonlarından ilki, Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) projesi kapsamında gerçekleşecek. Fuara, Ur-Ge projesi kapsamında Etiyopya, Bosna Herzigova, Rusya, Libya, Gana, Hindistan, Pakistan, Malezya, Belçika, Suudi Arabistan, İsveç, Ukrayna, Bahreyn olmak üzere 13 ülkeden VIP alım heyetleri gelecek.  
Fuarın ikinci alım heyeti organizasyonu Hosted Buyer Programı. CNR Holding tarafından düzenlenecek olan Hosted Buyer Alım Heyeti organizasyonunda ise 15 ülkeden heyet gelecek. 
Toplamda yüksek alım gücüne sahip 700’den fazla yabancı firma temsilcisinin geleceği  “Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı” Türk mobilya sektörünün ihracat oranına çok büyük katkılar sağlayacak. 
 
“Furniture İstanbul, gerçekten tasarımın ön palana çıktığı bir fuar” 
 
CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, mobilya sektörünün ihracatına ve iş hacmine destek olmak için 15 yıldır aralıksız mobilya fuarları düzenlediklerini belirterek, “CNR Holding olarak yılların da verdiği birikime dayanarak, ülkemizde üretilen mobilyaların dünya çapında tanıtılmasının çok önemli olduğu bilincine sahibiz. Sektöre büyük katma değer sağlayan markaların katılımı ile gerçekleştirdiğimiz fuarımızın, 2023 yılında 10 milyar dolar ihracat hedefleyen sektör için vazgeçilmez bir platform olacağını düşünüyoruz. Fuarımızı 80 bin metrekare alanda, 90 bin yerli ve yabancı ziyaretçi hedefi ile açacağız” diye konuştu. Mobilya sektöründe dışa açılmanın hız kazandığı son yıllarda kalite, marka ve tasarımın ön plana çıktığına dikkat çeken Şenel, “Bu anlamda Türk mobilyacılığı, dünya çapında pazar payını ortalamanın üstünde büyüten nadir sektörlerden biri olma özelliğini taşıyor. Furniture İstanbul’da Türk mobilyasının başarısını dünyaya sergilemeyi amaçladık. Bu anlamda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Furniture İstanbul, gerçekten tasarımın ön palana çıktığı bir fuar.” diye konuştu. 
 
Dünyaca ünlü tasarımcılar gelecek.
 
Furniture İstanbul’un tasarım alanında sektöre yol göstereceğini dile getiren Şenel, “Tasarım ve inovasyon odaklı bir yaklaşımla fark yaratan fuarımızda, Designers’ Lounge alanında yerli ve yabancı tasarımcılar ve mobilya üreticilerini bir araya getireceğiz. Fuara İtalya’dan Ludovica SERAFINI, Federico DELROSSO, Marco PAOLELLI- Sandro MENEGHELLO, Giuliano CAPPELETTI, İspanya’dan Jorge HERRERA, Teresa SAPEY ve Francesca HEATHCOTE, İsveç’ten Sara GARANTY, Finlandiya’dan Markku Piri’nin de olduğu uluslararası ödüllü 10 tasarımcı Design Stories adlı seminer etkinliğinde geleceğin dizaynları ile ilgili sunumlar yapacaklar.” dedi. 
 
Fuarda ürünler de yarışacak.

 
Furniture İstanbul’da sergilenen mobilyalar arasından tasarım yarışması da yapılacak. 7 farklı kategoride yarışacak ürünler, jüri üyeleri tasarımcı Ece YALIM, Prof. Dr. İpek FİTÖZ, tasarımcı Özlem TUNA, endüstriyel tasarımcı Şule KOÇ tarafından değerlendirilecek. Yarışmanın kazanan tasarımcıları fuarın ikinci gününde (7 Kasım) yapılacak ödül töreninde ödüllendirilecek.

  29 Ekim 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 92353

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.