İNEGÖL'LÜ MOBİLYACILAR ZAMLARDAN ŞİKAYETÇİ.

 / TÜM HABERLER

İNEGÖL'LÜ MOBİLYACILAR ZAMLARDAN ŞİKAYETÇİ.
Mobilyanın başkenti İnegöl’de ham maddeye iki yıl içerisinde gelen yüzde 70’lere varan zam, üreticileri canından bezdirdi. Zamlara karşı imza kampanyası başlatan mobilyacılar, “Artık yeter. Bu zamların izah edilir bir tarafı kalmamıştır” diye isyan etti.
Türkiye genelinde Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu,  İnegöl’de ise Mobilyacılar Odası, ham maddeye iki yıl içerisinde gelen yüzde 70’lere varan zamlara karşılık imza kampanyası başlattı.  İnegöl’de ilk imzayı atan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “Türkiye genelinde sesimizi Ankara duydu. Bu zamlar esnafımızı bezdirdi. Bize de gelen şikayetler var, eylem yapalım, işlerimizi durduralım diye. Ticaret Odası veya Mobilyacılar Odası üyesi olması fark etmez, tüm mobilyacılarımızdan imzaları bekliyoruz. İleri ki süreçte hukuki süreç de başlatacağız. Konunun takipçisiyiz. Son günlere bırakmadan imzalarımızı atalım” dedi.

ALICI DA ŞAŞKIN…

İki yıllık süreçte süngere yüzde 70’ler, sunta ve MDF’ye neredeyse her ay zam geldiğinin altını çizen Ayhan, “Ürün yok, devamlı zam var. Üretici de zor durumda. Alıcı da şaşkın, zamlardan dolayı. Ham madde üreticilerimize de ‘artık yeter’ diyoruz. Zammın olduğuna mı sonra gelecek zamma mı üzülelim. Destek bekliyoruz. Neredeyse işini durduracak seviyeye gelen esnaflar var” şeklinde konuştu.

İZAH EDİLİR YANI YOK

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Yavuz Uğurdağ ise, “İmza kampanyasına destek veriyoruz. Artık bu zamların izah edilir bir tarafı kalmamıştır. Buna bir şekilde son verilmelidir. Biz bu süreçte gerekli mücadelemizi vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

FİYATLARIN DÜŞMESİNİ BEKLİYORUZ

Mobilya Sanayici Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç de, “Geçtiğimiz gün yapılan toplantıda Maliye Bakanımızla görüştük. Ham madde fiyatlarının yüksek olduğunu, Orman Genel Müdürlüğünün ham madde üretmekte sıkıntı çektiğini söyledik. Bakanımız konuyla ilgileneceğini söyledi. Bizler de en kısa zamanda odun fiyatlarının düşmesini bekliyoruz” diye konuştu.  21 Şubat 2018

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 623258

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.