Furniture 2017 CNR İstanbul Mobilya Fuarı Açıldı.

 / TÜM HABERLER

Furniture 2017 CNR İstanbul Mobilya Fuarı Açıldı.
Haber: Emel Benli / İstanbul / Bu haber Kilim Mobilya'nın katkıları ile yapılmıştır.

Türkiye’nin en büyük mobilya markalarını aynı çatı altında toplayan “Furniture İstanbul Mobilya Fuarı” 7 Kasım 2017 tarihi itibarı ile CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Türk mobilyacılığının saygınlığını uluslararası alana taşımak ve markalarımızın başarılarını sınırlarımızın ötesine ulaştırmak amacıyla projelendirilen fuar, CNR Holding kuruluşlarından “Pozitif  Fuarcılık” ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleşiyor.

Türkiye’nin mobilya sektörünün  %75’ini temsil eden firmalar, fuarda toplam 300 marka ile 60 bin m2’lik alanda bir araya geldi. Yataş, Bellona, Bambi, Alfemo, Enza Home, Bretz, Merinos, Klim, İpek, Teleset, Fatih Kral, İşbir, Tepe Home, İdaş, Buka, Kupa Genç Odası Saloni, Novussi, Loda, HKM Comfort, Leta Sandalye, Arno Home, Ladin, Cardin Concept ve ABC Mobilya fuarına katılan markalardan bazıları…

Furniture İstanbul’u 70 Bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Tasarım ve inovasyon odaklı bir yaklaşımla diğer fuarlardan ayrılan Furniture İstanbul Fuarı’na İtalya, Almanya, Avusturalya ve İsviçre’nin yanı sıra, sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında olduğu 84 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetlerini ağırlayacak.

Fuarın açılış konuşmasında MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, 13 yıldır MOSDER tarafından gerçekleştirilen ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan  İstanbul Mobilya Fuarı'nı bu yıl "Furniture İstanbul" adıyla düzenleme kararı aldıklarını söyledi. 

Fuarların şehirlerle bütünleştiğini ve şehirlere büyük katkısı olduğunu vurgulayan Öztaşkın, yeni bir vizyon ve anlayışla fuarı organize ettiklerini ifade etti. Öztaşkın, "Mobilya sektörü, bu yıl ilk 9 ayda yüzde 5 büyüme kaydetti. Bu son derece sevindirici. Bunu yüzde 15-25 seviyelerine çıkarmamız lazım. Daha büyük sıçramalar yapmamız lazım. KDV indirimi ile beraber bu yıl ilk 9 ayda firmalarımızda yüzde 30-40 seviyelerinde büyüme var. Sektörümüze yeni bir yatırım iştahı geldi. Bu iştahla dış pazarlarda da çok daha etkili olacağımıza düşünüyorum." diye konuştu.

 CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel de yaptığı konuşmada, CNR Holding olarak, Türkiye'nin ekonomisi için büyük öneme sahip olan mobilya sektörünün ihracatına ve iş hacmine destek olmak için, 15 yıldır aralıksız olarak mobilya fuarları organize ettiklerini ifade etti. 
Türkiye'nin lokomotif sektörleri arasında yer alan mobilya 
sektörünün, ciddi bir katma değer sağladığını vurgulayan Şenel, "Özellikle markalı mobilyalarda bu katma değer çok daha net olarak ortaya çıkıyor. Bu anlamda 2023 yılında 10 milyar dolar ihracet hedefleyen sektör için fuarın vazgeçilmez bir platform olacağını düşünüyoruz. Dedi.

“Biz mobilya Satıcıları Haber Portalı” ise Furniture İstanbul Fuarı haberlerini, Türkiyenin mobilya markası olan aynı zamanda Dünya coğrafyasında bilinirliliği en yüksek markalardan biri olan Kilim’in sponsorluğunda gerçekleştiriyoruz. Teşekkürler Kilim…

FURNİTURE İSTANBUL 2017 MOBİLYA FUARI / MOSDER BAŞKANI
NURİ ÖZTAŞKIN

  07 Kasım 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 67156

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.