İnegöl 2017 Modef Expo Fuarı Açıldı.

 / TÜM HABERLER

 İnegöl 2017 Modef Expo Fuarı Açıldı.
Bursa Valisi Küçük: ''Bu fuar alanında öyle bir vizyon ortaya koyalım ki Türkiye'nin fuar alanı olalım. İnşallah bunu başlatacağız, arkasında olacağız"
BURSA (AA) - Bursa'nın İnegöl ilçesinde bu yıl 38'incisi düzenlenen Mobilya ve Dekorasyon Fuarı "MODEF Expo 2017", kapılarını açtı.
Vali İzzettin Küçük, İnegöl Uluslararası Fuar Merkezi'ndeki açılış töreninde, fuarın hayırlı olması temennisinde bulundu.
İnegöl'ün bir ilçeden daha öte bir yer olduğunu ifade eden Küçük, "Sürekli kendisini yenileyen, asla umudunu yitirmeyip dünyanın diğer bölgelerine hiç üşenmeden, karamsarlığa kapılmadan giden bir İnegöllü iş adamlarımız var. Güney Afrika'dan Güney Kore'ye koşturan, enerjisi bitmeyen sanayicileri, işadamları tebrik ediyorum. Yaptığınız iş çok değerli bir iş. Her zaman sizleri takip ediyorum." dedi.
Vali Küçük, İnegöl'ün, Bursa ve Türkiye'ye de değer kattığını belirterek, şöyle konuştu:
"Yeni fuar alanımızdan bahsedildi. Büyük bir zevkle, heyecanla olaya tanıklık ettim ve bu fuar alanı sadece İnegöl fuar alanı olmayacak. Bursa'nın da fuar alanı olacak. Böyle muhteşem bir fuar alanına Bursa'nın da ihtiyacı var. Bu fuar alanında öyle bir vizyon ortaya koyalım ki Türkiye'nin fuar alanı olalım. İnşallah bunu başlatacağız, arkasında olacağız. Bu sadece İnegöl'ün değil Türkiye'nin binası, eseri, tesisi olacaktır. Bu hususta hepimiz gayret göstereceğiz. Gayretinizin karşılığını her zaman göreceksiniz. Fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bereketli, güzel kazançlar temenni ediyorum."
MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ da fuara 182 firmanın katıldığını belirtti.
Fuarın, 27 bin 100 metrekare alana kurulduğunu anlatan Uğurdağ, "Organizasyondaki birinci amacımız ihracat ayağımızı geliştirmek ve büyütmektir. Bununla birlikte dış alım heyeti organizasyonları düzenliyoruz. 70'e yakın ülkeyi İnegöl'de ağırlayacağız. 38 ülkeyi kendimiz tespit edip bizzat ziyaret ederek alım heyetleri çağırdık. 1 hafta boyunca fuara gelecek olanların kapasitesini biliyoruz."
İnegöl'ün Türkiye mobilya ihracatının yüzde 15'ini karşıladığına işaret eden Uğurdağ, şunları kaydetti:
"Bu rakamı artırmak istiyoruz. Hem İnegöl mobilyasını hem MODEF Fuarcılığı tanıtmak adına programlar gerçekleştirip reklamlar verdik. Bu sene 'Bir fuardan fazlası' sloganını kullandık. Bu fuar ziyaretinden sonra ziyaretçilerimiz şehrimize inip yıllardır marka olan Ertuğrulgazi Caddemizi, Türkiye'de ilk defa kurulan Mobilya AVM'mizi, İMOTİM'i, Bursa-Ankara karayolu üzerindeki showroomlarımızı ziyaret ediyorlar. Biz şehir olarak fuarcılık yapıyoruz. Fuarın neticelerini fuar bittikten sonra da almayı umuyoruz. Tüm İnegöl mobilya üreticileri fuara ciddi şekilde hazırlanıyorlar. İnşallah bu emeklerimiz boşa çıkmaz ve satışlarımız devam eder."
Fuar, 22 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecek.

  17 Ekim 2017

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 478084

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.