Bursa İnegöllü mobilyacılardan Güney Afrika'ya çıkarma.

 / TÜM HABERLER

Bursa İnegöllü mobilyacılardan Güney Afrika'ya çıkarma.
İnegöllü mobilyacılar, MODEF Fuarcılık organizasyonu ile Güney Afrika mobilya ithalatçıları ile bir araya geldi. 
İnegöllü mobilya üreticilerinin yeni pazarlara açılması için MODEF Fuarcılık tarafından organize edilen ikili iş görüşmesi organizasyonlarının sonuncusu Güney Afrika'nın Johannesburg şehrinde gerçekleşti. 20 İnegöllü firma, ürünlerini Güney Afrikalı muhataplarına tanıtma fırsatı buldu.
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl'ın da katıldığı organizasyon ile alakalı bilgi veren MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ,"Bildiğiniz gibi MODEF Fuarcılık şirketi İnegöl için sadece fuar organize eden bir şirketten çok daha fazlasını ifade ediyor. Biz MODEF çatısı altında İnegöl mobilyasının reklamını yapmak, eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak, mobilyacımıza yeni pazarlar bulmak gibi pek çok çalışma yapıyoruz. MODEF olarak daha önce Güney Afrika'da, Fas'ta bu tip organizasyonları gerçekleştirmiştik ve verim almıştık. Maksadımız Güney Afrika pazarına da üreticilerimizin girmelerine yardımcı olmak. 20 üretici firmamız bizlerle beraber bu çalışmaya katıldılar. Güney Afrika, Afrika kıtasının en gelişmiş ülkesi durumunda. Gerek bankacılık sistemlerinin oturmuşluğu, gerek ticaret hacmi olarak bizim uzun süredir incelediğimiz bir pazar. İnşallah burada yapacağımız bu çalışmadan sonra MODEF Expo fuarımıza Güney Afrikalı misafirlerimizi getirecek ve ticaretin oluşması için üreticimize elimizden gelen desteği vereceğiz" dedi.
Milletvekili Hüseyin Şahin ise, hükümet olarak ilk günden bu yana üreticinin yanında olduklarını belirterek, "AK Parti iktidarı üreticiyi teşvik eden, istihdamı teşvik eden bir hükümet olarak bugüne kadar çok icraat yaptı. AK Parti iktidara geldiğinde 31 milyar dolar olan ihracat şu an 142 milyar dolara geldi. Bu yükseliş bizim ihracatçıya verdiğimiz desteğin de bir delili. İnegöllü mobilyacılar dünyayı karış karış geziyor ve ihracatını arttırmaya, pazarlarını çeşitlendirmeye çalışıyor. Biz de üreticimizin yanında oluyoruz" dedi.


  16 Ağustos 2017

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 476214

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.