2022 Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı Açıldı.

 / TÜM HABERLER

Avrupanın En Büyük Mobilya Fuarı Açıldı.

Haber: Emel Benli & İstanbul

Her yıl düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı, 25 Ocak 2022 tarihinde eş zamanlı olarak İstanbul Fuar Merkezi'nde ve Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü'nde kapılarını tüm Dünya'ya açtı.


30 Ocak'ta son bulacağı planlanan fuar, gelen yoğun istek üzerine 31 Ocak'a kadar açık kalacak. Tüyap, Mosfed ve Mos Fuarcılığın işbirliğinde düzenlenen fuar, 2022 yılının mobilya modasını belirleyerek, kreasyonlarını tanıtacak olan mobilya üreticilerini ve mobilya toptancılarını bir araya getirdi. Mobilyaya gönül verenlerin buluşma platformuna Türkiye genelinden ünlü markalar katılırken, başta Ankara Siteler ve İnegöl mobilyacısı olmak üzere Kayseri mobilyacıları ve diğer şehirlerdende katılım sağlandı.

Pandemi ve yoğun kış şartlarına rağmen ziyaretçi oranı beklenilene yakın olması sebebi ile fuar, ferformansını düşürmedi. Toplam 260 bin metrekarelik alanda 25 salonda gerçekleştirilen, 170 ülkeden, 15 binin üzerinde iş insanı ve 100 binden fazla sektör temsilcisinin ziyaret ettiği fuarda, 3 milyar dolarlık iş bağlantısı kurulması hedeflendi.

Her türlü yaşam alanına hitap eden İstanbul Mobilya Fuarı'nda, salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, biro mobilya grupları ve kış bahçeleri mobilyaları, tasarım, renk ve estetik anlamında göz doldururken; ergonomik ve rahat tasarımlarda alıcısını büyüledi. Çok amaçlı küçük metre karalere dahi olabilecek şıklıktaki mobilyaların yanı sıra, klasik, modern ve spor mobilyalarda teknoloji çağını yansıtan tasarımlardı.


Ahşabın ve ahşaba hayat veren çeşitli envanterlerin birleşiminden doğan mobilyalar, yılın renk kombinleri hakkında da bizlere adeta 2022 yılının modasını fısıldıyordu. Mosfed ( Mobilya Dernekleri Federasyonu) Başkanı Sayın Sayın Ahmet Güleç'in ve sektöre gönül verenlerin birlikte açtığı Mobilya Fuarı, Türkiye'yi temsil edecek ve Türk markalarının Dünya pazarında ki sahasını genişletecektir.

  27 Ocak 2022

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 946285

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.