Emel BENLİ

bilgi@mobilyasaticilari.com
  Özgeçmişi
  Tüm Yazıları

Yenilik Yeni Pazarlar Demek.

Sevgili Mobilyacılar… İnşallah 2020 yılı siz değerli mobilya üreticilerimize, mobilya toptancılarımıza ve perakendecilerimize hayırlı bol kazançlar getirir.

2019 yılını acısı ve tatlısı ile geride bıraktık. Kimileri umut ettiklerini yaşadı, kimileri hayallerini yarım bıraktı derken; göz açıp kapamaya 2020 yılına girerken bulduk kendimizi. Teknolojinin gelişmesi ile ilerleyen ve daha az insan gücü sarfettiğimiz mobilya sektörümüz tıpkı hazır giyim sektörü gibi her sezon modasını değiştirir oldu. Yeni pazarlar, yeni girişimcilerle doldu taştı. Peki biz Türkiye olarak Dünya pazarlarının neresindeyiz, kabul görüyor muyuz ya da en azından Türk Mobilyasını marka yapabildik mi?

Ama çok iyi bildiğimiz bir şey var ki o da fuarlar…Fuarların önemi ve siz mobilyacılara sunduğu imkanlar, yeni pazarlar, yapıcı eleştiriler…Fuarların önemini kavrayan bir çok meslektaşımız yine gelmekte olan İstanbul CNR İMOB Mobilya Fuarı’nda yerlerini alacaklar…Tabi ki sektörce bu yıldan da beklentimiz büyük. Kimileri yeni pazar peşinde, son iki yılın acısını çekenler de mevcut varlığını koruma peşinde… Bazıları da gerçekten Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Asya ve Afrika, Balkan ülkeleri gibi ülkelere mobilya satarak  Türk Mobilyasını markalaştırma yolunda.

Yani kısacası yenilik yapanlar sütün kaymağını yiyenler…Yeniliğin önemini kavrayan her sektör  markalaşmanın, yeni pazarların ve bol satışların yenilikten geçtiğini bilirler. Sizde bünyenize yenilikler kattı iseniz, mobilyalarınızı yenilikler ile harmanladı iseniz hiç durmayın soluğpu İstanbul İMOB Fuarı’nda alınız. 21 ve 26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar önce kapılarını siz değerli katılımcılarına açacak arkasından da Dünyaca ün yapmış mobilyalarımızı görücüye çıkarmak için tüm kapılarını Dünya’ya açacaktır. Türkiye’nin katma değerlerinden olan fuarlarımıza sahip çıkmak ve bu dev platformlarda ülkemizi temsil etmek; milletçe bizlere fayda getirdiği gibi en büyük reklam değerlerimizden de biridir.

O zaman tüm sektörce İmob Fuarı’nda buluşalım ve bu dev aynadan nasıl göründüğümüzü görelim…

Hepinize yeni yılda bol ve hayırlı kazançlar dilerken, yenilikten asla vazgeçmeyin düstürü ile de hoşça kalın diyorum.


 Okunma Sayısı : 1886

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 814797

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.